Založ si blog

Kauza „Gorila“ –náhoda alebo cielená manipulácia

Keď chcel Hitler zaútočiť na Rusko, vymysleli jeho generáli zastierací manéver – predstieranie útoku na Anglicko. V operácii Bagration zase generáli Čerevnej armády vymysleli iný zastieraci manéver – predstieranie prípravy ofenzívy na Severnej Ukrajine, zatiaľ čo skutočný hlavný smer útoku viedol cez močiare v Bielorusku. Predstierací manéver ma vždy za cieľ dosiahnúť víťazstvo pomocou skrytých a utajovaných úmyslov.

 

Veľmi dobrú paralelu ku gorile nájdeme v americkej histórii v škandále Watergate. V tomto škandále išlo tiež o odhalenie štátneho tajomstva bývalým pracovníkom spravodajských služieb, ktorý zverejnil, že intervencia vo Vietname bola plánovaná dávno predtým, než sa stala a incident v Tonkinskom zálive bol vyfabrikovaný CIA. Tento škandál mal za následok odstúpenie Nixona z postu prezidenta USA a absolútne stiahnutie amerických vojsk z Vietnamu a zmenu vládnej garnitúry.

 

Podobnosť je v tom, že aj tu v kauze Gorila sa odhalil utajený spis tajnej služby v ktorom išlo o politické klamstvá o demokracii, teda podvod na verejnej mienke, vlastizradu, krádeže, obohacovanie a tunelovanie štátneho rozpočtu, jedným slovom spis odhalil klamstvám politických garnitúr o demokracii. Rovnako tak následkom Gorily bude politická porážka starých politických strán ako SDKÚ, SMER-SD, KDH a odstúpenie prezidenta, ale nie z dôvodov zmeny v prospech väčšiny, ale pre nastúp nových štruktúr a nových tvárí do politiky, o ovládnutie parlamentu a následne aj vlády. V praxi to znamená, že do parlamenutu sa dostanú vďaka Gorile určite SaS, Most-Híd, Obyčajní ľudia, Zmena z doľa, 99% – občianský hlas a možno aj SDĽ a PaS, ako riadená opozícia.

 

Riadená opozícia znamená, že je kontrolovaná starými štruktúrami, ktoré vymysleli Gorilu, a bola od začiatku vytvorená touto oligarchiou s cieľom udržania politického vplyvu ako prispôsobenie sa meniacej sa verejnej mienke. Verejnosť už príliš veľa vie o korupcii na súdoch, chudobe, bezdomovstve, zlodejine a predsaj oligarchia nemôže dopustiť aby ich potrestali ozajstní poškodení, čestní nikým neriadení a slušní občania. Tí by ich ozaj posadili do väzenia, zatiaľ čo riadená opozícia ich len bude strašiť, ukľudní verejnú mienku heslom „ľady sa pohli“ a ďalších 10 rokov môžu naďalej podvádzať, kradnúť porušovať ľudské práva, len novým zmodernizovaným spôsobom.

 

Český politik pán Peter Pithard jasne povedal, že tzv. „nežná revolúcia“ nebola ničím iným len odovzdaním moci prezlečením kabátov, aby sa komunistickí aparátnici zmocnili majetku nás všetkých a vytunelovali národné poklady. Tiež sa predstieralo, že kurič s hercom „porazili“ komunisticku moc. Veď keby nedošlo k dohodoe, nemohli dvaja ľudia poraziť komunistickú starnu chránenú armádou, políciou a ľudovými milíciami. Veď tejto rozprávke už len veria účinkujúci, ale ľud už pozná pravý scenár „nežnej revolúcie“ –  majetkový prevrat. Inými slovami v histórii vždy nastal riadený prevrat len preto a vždy v tom čase, aby sa nevyvŕbila nespokojnosť s vtedajšou garnitúrou do skutočného a poctivého prevratu v ktorom by padali hlavy oligarchov.

 

Aj ja som sa zúčastnil protestu Gorila, aj ja som chcel prehovoriť z pódia k účastníkom protestu, ale organizátorka navonok Lucia Janovič mi povedala, „pán Molnár, Vás ja nepustím k mikrofónu, vás dobre poznám, vy by ste tu hovoril 15 minút o inom, než je zmyslom tohto protestu.“ Áno, mala pravdu, chcel som povedať ľuďom pravdu, nielen pravdu, že riešením je zmena systému na priamu demokracie, ale aj túto pravdu, ktorú ste si prečítali, ale dobre, že ma nepustila, lebo asi by ma spoluobčania vypískali, keby som im povedal ozaj čo si myslím o „riadenom“ proteste Gorila. Aj s tou účasťou by som bol opatrný, neprišlo 5.000 ľudí ako sa plánovalo ale prišlo čoci viac ako 800 ľudí, vystúpenia boli trapné, podstatné, že išli pred prezidentský palác kričaqť o vlastizrade, veľmi podobne ako v škandále Watergatte žiadali prezidenta odstúpiť a bariéru pred NR SR neprelomili „davy“, ale podľa scenára im polícia otvorila dvierka. Viaceré tváre a masky na tvárach mi pripomínali, že ide o akciu istej politickej strany s istým cieľom, aby sa k moci dostala riadená opozícia. Aby si niekto nemyslel, že tu zastávam staré štruktúry, nie, ja som za zmenu, ale za systémovu zmenu, nie pomocou riadenej opozície, ale prostredníctvom priamej demokracie tak ako sa snažím vysvetľovať ľuďom od tzv. „nežnej revolúcie“ na www.koloseo.info/17november, alebo www.okds.info/avantgarda .

Na záver len toľko, preľudnanosť planéty a nenažranosť oligarchie spolu s globálnym otepľovaním naznačuje blížiacu sa celosvetovú ekonomickú krízu a masívnu mirgáciu v ktorej prežijú len tí najdravší jedinci a najsilnejšie spolky. Aby si mohli naplniť vrecká musia zdražovať už zajtra, preto sa už verejne hovorí, že teplo pôjde o 100% hore, že zdražia cigarety a postupne aj potraviny. Národ si nesmie tieto veci uvedomovať, preto im oligarchia podhodila kosť Gorilu.

Pozri podrobnejšie zdôvodnenie a urob si názor!

http://www.youtube.com/watch?v=CjduuQxvN70&list=UUScWFbgIHaFUXWiX53RAMnw&index=1&feature=plcp

Odvážny sa bude brániť, zbabelec sa schová a bude čušať. Plné znenie odvolania vo veci zamietnutej žaloby proti Národnej rade Slovenskej republiky.

26.05.2018

V zmysle práv zaručených ústavou „Čl. 26 (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným viac »

Z čoho vznikol kapitalizmus

17.12.2017

"Trh" je modlou dnešného náboženstva. Je to vraj priestor slobody a rovnosti. Ponuka a dopyt sa tu vyrovnávajú z nejakých čarovných dôvodov a vždy dosahujú bez ohľadu na subjektívne podmienky viac »

Drahí priatelia, tu je môj komentár k prejavu prezidenta SR Andreja Kisku.

14.01.2017

Najskôr mi drahí priatelia, ktorí budete mojimi priateľmi aj v tomto roku, dovoľte, zaželať Vám v Novom roku 2017 veľa šťastia, zdravia, optimizmu a nádeje, že sa Vám splnia všetky Vaše viac »

KDH: Snem strany k vo¾be predsedu a podpredsedov

KDH napokon s vlastným kandidátom na prezidenta nepríde, tvrdí Alojz Hlina

21.01.2019 14:24

Kresťanskí demokrati podporia niektorého z doterajších uchádzačov.

Šefčovič Maroš, Kandidatúra na post prezidenta SR

Lajčák: Slovensko by si zaslúžilo mať Šefčoviča za prezidenta

21.01.2019 14:21

Podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič oznámil svoju kandidatúru za prezidenta v piatok.

parlament, richter, fico

V plnej miere dôverujem Martinovi Glváčovi, vyjadril sa minister Ján Richter

21.01.2019 14:05

O Glváčovi rozhodne predsedníctvo Smeru už tento týždeň.

doprava, parkovanie, parkovisko,

V Petržalke sčítajú autá, zistia aj mimobratislavských šoférov

21.01.2019 14:00

Uprednostnení nielen pri poplatku za parkovanie budú motoristi, ktorí tu majú trvalý pobyt.

koloseo

Patríme medzi aktívnych občanov, ktorí sa zaujímajú o veci verejné a majú za cieľ presadiť ZMENU spoločenského zriadenia na priamu demokraciu na vzor Švajčiarska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 105035x
Priemerná čítanosť článkov: 2562x

Autor blogu