Založ si blog

Aký by mal byť prezident SR (4)

     Zúčastnil som sa niekoľkých protestov pred prezidentským palácom a čudujem sa, prečo prezident pán Gašparovič nenabral normálnu občiansku odvahu a nezačal dialóg s občanmi, ktorí ho volili.    

     Aj tu sa názory rozchádzajú, jedni hovoria, že skupina občanov, ktorá sa tam zišla nepredstavuje v percentách žiadnu legitímnu silu, druhí hovoria, že i taká malá skupina občanov dožadujúca sa dialógu, má legitímne právo viesť dialóg. Občania vyslovujú svoju nespokojnosť s médiami, ktoré sú v súkromných rukách a ktoré nedajú priestor na občianske dialógy. Nuž, čo v kapitalizme je to tak, čo je súkromné to je súkromné. Ale pozor, protestujúci sa dožadujú vstupu do verejnoprávnej televízie, to je už niečo iné. Verejnoprávna televízia by mala umožniť aspoň riadne zaregistrovaným občianskym združeniam aby mohli povedať svoj názor ostatným spoluobčanom prostredníctvom takéhoto masovo oznamovacieho prostriedku.    

     Pokrok sa nedá zastaviť, je len otázkou času, kedy ukáže svoju odvrátenú tvár.  Aj čarodejnice prestali upaľovať vďaka pokroku! Tu by si mal prezident, volený ľudom, uvedomiť, že štát je tvorený z ľudu, teda základnou bunkou spoločnosti je človek, potom rodina a tieto tvoria spoločnosť, čiže štát, to predsa vie už aj malé decko. Prečo potom nefunguje spätná väzba medzi občanmi riadiaci štát, teda našimi zástupcami a občanmi vykonávajúci prácu pre spoločnosť. Tu niekde zlyhal systém. Myslím si, že už na začiatku sa tento zle naštartoval a sloboda prejavu bola zákerne umlčaná.    

     Preto sa občania nemôžu dozvedieť pravdu, lebo média mlčia, tie súkromné nech mlčia, ale verejnoprávne by mlčať nemali. Možno si niekto povie, že veď keď nikto nežiada o takýto formát, tak ani nemôže vzniknúť. Ponúkam linku, že takýto formát sa tu žiada minimálne od roku 2007. Pozri otvorený list a čítaj až do konca.

http://www.koloseo.info/otvorenylist/tv1

     Média mlčia, lebo keby sa začalo rozprávať o právnom štáte, tak by to „nem“ dopadlo dobre. Len jeden prípad za všetkých. Odpis úvodu z listu zaslanom generálnemu prokurátorovi: „Po prijatí zákona o dobrovoľných dražbách od roku 2003 sa odštartoval nový druh podnikania s nehnuteľnosťami a v mnohých prípadoch s katastrofálnym následkom straty strechy nad hlavou a prepadom do bezdomovstva viacerých slovenských rodín. Novelizácia tohoto zákona  v otázkach lepšej ochrany pôvodného vlastníka potvrdila, že sa na začiatkoch konali nekalosti pri prechode vlastníckych práv a vznikali „skupinky“ ľudí, ktoré verejnosť  označila ako „dražobné mafie“. Tieto vedeli veľmi šikovne a rafinovane previesť vlastníctvo aj bez prítomnosti pôvodného vlastníka, čo je v rozpore s Európskym Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Krivdy, ktoré sa stali sa len ťažko naprávajú, vznikla nová sociálna skupina bezdomovcov a čo najviac bolí u srdiečka rozvrátilo sa veľa rodín, veľa manželstiev sa rozpadlo a veľa detí ostalo nešťastných a to je dôvod pre ktorý sa na Vás obraciam.

http://www.koloseo.info/otvorenylist/gp1/default.pdf

 

Desatoro pre prezidenta

3.

 

Prezident by mal byť nezávislý, v tom je princip rovnosti

 

Poslúchať stranícke príkazy, to je to isté ako poslúchať jedného vodcu. V krajine kde vládnu mafie, podsvetie, nekontrolovateľná moc a korpucia, kde sú takéto prepojenia s politickými stranami a hnutiami, sa poslúchanie straníckych príkazov rovná poslúchanie bossov mafii. Každá mafia che mať prezidenta na svojej strane, aby mohla ľahšie ovládať trh, peniaze, bohatstvo, moc a vládnuť nad životom a smrťou radových občanov. Všetci chcú prezidenta pokoriť, podmaniť si ho aby im slúžil k zastieraniu dobyvačných zámerov, aby udeloval milosti vrahom, podvodníkom a tyranom tajných spolkov, ktorí stíňajú hlavy tím, ktorí  prišli na ich špinavý trik a na druhej strane aby zamietal udelenie milosti obetiam nástražných ekonomických systémov, aby zamietal udelenie milosti čestným a statočným ľuďom, na ktorých tajné spolky vykonštruovali podvody a väzenie len preto, že sa odvážli hovoriť pravdu. Preto by mal byť prezident nadstranícky, vytrhnutý z davu ulice, ktorého vyskúšal čas neľudského boja proti mafii, ktorý rozpoznal, že dnešná ideológia mafiánov je práve v hlásaní pre nich prázdnych hesiel „ľudskosť, nezávisloť, spravodlivosť, sloboda“. Preto by sa mal prezident riadiť výlučne desatorom božích prikázaní a prisahať pred Bohom vernosť svojmu ľudu. Preto by mal byť prezident nezávislý a mal by mať právo veta.

Odvážny sa bude brániť, zbabelec sa schová a bude čušať. Plné znenie odvolania vo veci zamietnutej žaloby proti Národnej rade Slovenskej republiky.

26.05.2018

V zmysle práv zaručených ústavou „Čl. 26 (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným viac »

Z čoho vznikol kapitalizmus

17.12.2017

"Trh" je modlou dnešného náboženstva. Je to vraj priestor slobody a rovnosti. Ponuka a dopyt sa tu vyrovnávajú z nejakých čarovných dôvodov a vždy dosahujú bez ohľadu na subjektívne podmienky viac »

Drahí priatelia, tu je môj komentár k prejavu prezidenta SR Andreja Kisku.

14.01.2017

Najskôr mi drahí priatelia, ktorí budete mojimi priateľmi aj v tomto roku, dovoľte, zaželať Vám v Novom roku 2017 veľa šťastia, zdravia, optimizmu a nádeje, že sa Vám splnia všetky Vaše viac »

Sýria

Sýrske vládne sily prvýkrát od roku 2014 vstúpili do mesta Chán Šajchún

19.08.2019 06:08

Cez Chán Šajchún na južnom okraji provincie Idlib prechádza dôležitá diaľnica spájajúca sýrske hlavné mesto Damask s mestom Aleppo ležiacim na severe Sýrie.

vlaky, ic, regiojet, železničná doprava

Ostrý súboj o vlaky, v hre je viac ako tridsať tratí

19.08.2019 06:00

Železničné trate sa privatizovať nebudú. Štát sa nechce zbavovať tratí, ale súťažou dopravcov, súkromných aj štátneho, chce zaistiť lepšie služby pre cestujúcich.

Jeffrey Epstein Ghislaine Maxwell

V prípade sexuálneho zneužívania dievčat figuruje aj "Epsteinova madam"

18.08.2019 21:52

Epsteinovi údajne pomáhala dohadzovať dievčatá dcéra britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella.

poľsko, helikoptéra

Záchranári hľadajú mužov uviaznutých v najdlhšej tatranskej jaskyni

18.08.2019 21:08

Spojenie medzi dvojicou a kolegami vo Veľkej snežnej jaskyni sa prerušilo po náhlom zatopení jednej z chodieb.

koloseo

Patríme medzi aktívnych občanov, ktorí sa zaujímajú o veci verejné a majú za cieľ presadiť ZMENU spoločenského zriadenia na priamu demokraciu na vzor Švajčiarska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 113486x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu