Problémy v justícii: Tajný dohľad nad občanmi (2)

11. mája 2012, koloseo, súdna moc a pravda

Žijeme vo virtuálnom svete, v ktorom sú občania len pasívnymi divákmi, zatiaľ čo páni za oponou v súčinnosti s politickými žralokmi ťahá za špagátiky hercov goríl a sasaniek. Povráva sa, že strážcami tohoto predstavenia je justícia, dokonca jeden bloger napísal, že služby justičného bordelu sa dajú objednať za celkom slušnú cenu. Vraha oslobodia a do basy pôjde svedok alebo dlžník sa z večera do rána stane veriteľom a podobne.

Pojem tajný dohľad nad občanmi má svoj pôvod už v začiatkoch civilizačného zrodu, keď panovníci a mocní občania potrebovali prechovávať svojích nepriateľov a poddaných pod dohľadom, aby sa nemuseli obávať o svoje životy a moc. Plynutím času a pribúdaním modernej techniky sa aj tajný dohľad zdokonalil. Jední vravia, že tajný dohľad nad občanmi je potrebný aby si štát zachoval patričnú úctu od nevďačníkov, ale ja si myslím niečo iné. Netreba si zbytočne idealizovať pohľad na elitu národov, keď už hovoríme úprimne o spodných vrstvách, prečo hovoriť o tých horných jako o svätcoch? Ja som presvedčený, že tajný dohľad nad občanmi je mafiánsky spôsob ako umlčať ľudí, ktorí sa dozvedeli o zločine, o krádeži, o darebákoch, ktorí šliapu po ľudských a občianskych právach v tomto štáte. Áno, počujete dobre.

Jedni vravia, že bývalé ŠTb bolo v histórii Slovenska to nahoršie a najnebezečnejšie zoskupenie ľudí, ktoré vyvstalo zo štátnej moci, ale ja si myslím, že bývalé ŠTb bolo len slabým odvarom od terajších možnostaich ľudí ovládajúcich štátnu moc. Začína sa rozvidnievať, lebo indície naznačujú, že problémy v justícii nie sú problémy jednotlivcov, ale systému moci a jeho tajného dohľadu nad občanmi.

Viete, vážení občania, aký je predmet štátneho tajomstva? Čo keď je predmetom štátneho tajomstva pokyn pre justíciu, že napríklad pri žalobách podľa  zákon 514 o zodpovednosti za škodu pri výkone verejnej moci to občan nikdy nevyhrá aj keby mal dôkaz ako hrom! Aktívni občania majú podozrenie, že predmetom štátneho tajomstva môže byť aj pokyn pre sudcov aby nikdy a za žiadných okolnosti nedali prednosť čl. 154c ústavy SR pred domácim zákonom, ak by mal občan vyhrať spor so štátom. Jako svojho času povedal dnešný pán premiér; „Nech to len skúsia rozdať si to na súde so štátom.“ Posadťe sa a v kľude si pozrite krátku diskusiu aktívnych občanov v ITV KONTRA. Ak sa indície potvrdia, tak justícia je v peknom prúsere, kauza Gorila je slabý odvar.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IXUAcQVFFO0