Aký by mal byť prezident SR (3)

30. novembra 2013, koloseo, Politika a voľby Prezidentské voľby

      Uplynulo už veľa rokov a vytrpeli sme si veľa biedy k tomu, aby sme si konečne uvedomili, že za svoju krajšiu budúcnosť budeme musieť bojovať, zatiaľ nie zo zbraňou v ruke, ale aspoň s rozumom v hrsti. Inak sa lepšie mať nebudeme! A prezidenta, myslím tým svojho prezidenta, ktorý bude slúžiť nám radovým občanom, si budeme musieť doslova vybojovať. 

     Nech sú nám metaforickým príkladom tí nemorálni, ktorí sa spojiť dokázali, spoločne bojujú a musíme priznať, že výsledok majú dobrý. Majú sa rádovo lepšie než my, svoje rodiny si finančne zabezpečili na niekoľko generácií dopredu (nemyslím tým gaunerov, ktorí sa strieľajú, ale nemorální sú aj tí, ktorí nectia princípy ľudskosti a neúmerne sa obohacujú na úkor celej spoločnosti, pričom sa navonok tvária, že všetko robia pre druhých, ale vo vnútri sa všetkým vysmievajú ako úspešne dokážu prelievať milióny…)

    Nadišiel čas, aby sme sa spojili aj my, drvivá väčšina čestných ľudí, aspoň na názore aký by mal byť prezident občianskej spoločnosti. Dokážeme to? Ich v boji spájali peniaze, čo bude spájať nás? Súcit, porozumenie? Nie, tiež peniaze! Veď ide o naše peniaze, o naše platy, ktoré sa doposiaľ cez štátny rozpočet prelievali a odčerpávali! Len pracujúci vo výrobnej sfére, robotníci, roľníci a technický aparát vytvárajú peniaze, ostatní s nimi len obchodujú. Veď bez našich pracovitých rúk by oni nemali s čím narábať.  Za vyše dvadsať rokov si „vytunelovali“  takmer 270 miliárd! To je toľko ako celý ročný štátny rozpočet. Celý rok by sme  nemuseli „nič robiť“ za ten istý plat, alebo celý rok by sme mohli poberať dvojnásobný plat za tú istú robotu. Určite by to bolo lepšie, lebo by sa rozbehol trh. Lenže „tunelári“ sú šikovnejší najmä v tom, že vedia každého dokonale „oblafnúť“.

Desatoro pre prezidenta

2.

 

Prezident by mal byť  v druhom rade ľudský, v tom je princip spravodlivosti

 

Pojem ľudskosť, nie je len citováí väzba žialu a trápenia, to majú aj zvieratá. Človek sa práve od zvierat líši najmä tým, že má vyvinutý rozumový potenciál, že v rukách má neuveriteľnú zručnosť, ktorou si dokáže vyrábať zmysluplné nástroje, že vie niekoľkonásobne kombinovať zložité situácie, analizovať, vyhodnocovať, má väčšiu mozgovú kapacitu, je prezieraví a má veľa ďalších predností popri ktorých mu žiaľ zo svojho pôvodu ostali aj zvieracie pudy dobyvačnosti, chamtivosti a vraživosti. S tým treba nutne rátať. Prezieraví ľudia by s týmto jednoducho mali počítať. Čím nižšia úroveň človečenstva, tým väčšie zvieracie pudy.  Človek môže svoj um, chytrosť a bystrosť využiť aj na lov druhého človeka aby si ho podmanil. Tunelovanie, okrádanie, klamanie, vraždenie,.. to sú príznaky súčaných „vlkodlakov“. Ľudia by sa nemali nechať zotročiť zvieratami, najmä nie takým plemenom akým sú vlci, šelmy, hijeny. Ľudskosť znamená pochopiť podstatu človeka, jeho dobro aj zlo. Nič nezakrývať,ale vytvoriť také podmienky, ktoré dobro vyzdvihujú a zlo v čo najväčšej miere eliminujú. Ľudskosť to je pochopiť toho druhého, ktorý sa dostal do problémov a potrebuje pomoc. Nepozerať sa na neho cez prizmu nejakých noriem alebo štatistických čísiel, ktoré treba zaradiť do vopred vyhradených šuplíkov. Základom ľudskosti by mal byť budhistický výrok „Nerob iným to, čo by si nechel aby iný robili tebe“ doplnené o „ Slobodou jedného nesmie byť ohrozena sloboda druhých“.  Ľudskosť to je snaha „prežiť život bez ohrozenia“, to sú základné ľudské práva

http://www.youtube.com/watch?v=4Zoq0aczY0I&feature=c4-overview&list=UUScWFbgIHaFUXWiX53RAMnw