Založ si blog

Aký by mal byť prezident SR (2)

     Tak ako kauza „Gorila“ poslúžila k vyvolaniu predčasných parlamentných volieb v ktorých víťazom bol SMER, okolnosti nasvedčujú, že súčasné protesty pred prezidentským palácom v akcii „berieme si späť svoju krajinu“ opäť majú poslúžiť k vyvolaniu predčasných prezidentských volieb v ktorých víťazom by mal byť opäť kandidát za SMER.

     Aký by mal byť teda v prvom rade prezident SR, kedže je volený ľudom a nie parlamentom. To už asi všetci vieme, že by mal byť nezávislý od politickej moci, teda nestranický. Dnes už nie je tajomstvom, že kauza „Gorila“ bola vypustená príslušníkmi SIS prostredníctvom zverejnenia tajných nahrávok z inkriminovaného bytu v ktorom sa schádzali politici so žralokmi finančných korporácii. Nie je teda vylúčené, vzhľadom na protagonistov tzv. občianskej iniciatívy „berieme si späť svoju krajinu“, že časom sa vyplavia skutočnosti o organizátoroch tohoto tzv. občianskeho protestu. Najskôr k tým idníciam a potom budem pokračovať v predstavách aký by mal byť prezident SR.

     Chcem čitateľa upovedomiť, že nepatrím medzi tých, ktorý chcú na seba upozorniť, ale určite sa nehanbím za to, že od 89-tého bojujem za „slobodu prejavu“, ktorá je tak potrebná aby bola spätná väzba medzi občanmi a politikmi. Už v roku 1992 som založil hnutie HSP – Hnutie za slobodu prejavu s cieľom aby sa pod kontrolou televíznych kamier sledoval prevod majetku z predtým spoločného vlastníctva do súkromných rúk. Doposiaľ mám na internete uschované volebné klipy z tohoto obdobia, linku uvádzame len pre overenie mojich slov, že neklamem.

http://www.youtube.com/watch?v=XDrahByseZM

     Prvou mojou osobnou indíciou, že sa tu chystá ďalší podvrh na občanoch je skutočnosť, že každý rok sa snažím na 17.novembra vystúpiť na verejnosti a apelovať na nutnosť zavedenia občianskej televíznej relácie na vzor švajčiarskej ARENY  vo verejnoprávnej televízie. Len pre pravdivosť uvádzam linku z môjho vystúpenia 17.novembra 2012.  

http://www.youtube.com/watch?v=4Zoq0aczY0I&feature=c4-overview&list=UUScWFbgIHaFUXWiX53RAMnw

     K tejto indícii je nutné povedať, že aj tento rok 17.novembra 2013 som sa opäť snažil vystúpiť na verejnosti a tiež na námestí Slobody, ale organizátori už nebolí takí milí ako v predchádzajúcich rokoch, zdráhali sa, ale napokon mi dali priestor ako poslednému a dovolím si povedať, že som pozdvihol náladu protestujúcich mojím sloganom „reštartujme spoločnosť, systém zlyhal“. No na moje prekvapenia na stránkach slobodného občana som bol vystrihnutý, vraj omylom už vyšla páska v kamere. OK.

     Druhou indíciou je skutočnosť, že na druhý deň 18. novembra 2013 som mal dlhý prejav o dôvodoch potreby verejnej diskusie vo verejnoprávnych médiach a predložil som dôkazy o porušovaní ľudských práv na Slovensku aj samotnou Národnou radou s ktorou vediem súdny spor, nakoľko prijímajú zákony v rozpore s Dohovorm o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Linka:

http://www.koloseo.info/wmv_koloseo/wmv_sud_27_09_11.htm

     Zhruba po 10-tich minutách keď moje vystúpenie gradovalo, jeden z organizátorov protestu pošepkal jednej dievčine niečo do ucha a tá zase niečo pošepkala kameramanovi Igorovi Jurečkovi, ktorý vystúpenie prenášal online na internet a ten okamžite prestal natáčať a nahrávka sa neuložila na internete. Sice po mojom dotaze prečo, sa mi ospravedlnil, vraj ju zabudol uložiť, no pre mňa to signalizovalo, že ako nezávislý občan som pre nich nežiadúci.

    Tretia indícia bola ďalšia moja účasť na proteste 22.11. pred  právnickou Fakultou UK na Šafárikovom námesti, práve tam kde došlo k násilnostiam zo strany polície. Redaktorka z tv JOJ pani Štrbáková – Urbanovičová mi dala priestor pred kamerou a ja som v dvoch vstupoch veľmi pohotovo a stručne zareagoval a vysvetlil, že protest je práve preto, lebo ľuďom chýba vo verejnoprávnej televízie občianska relácia na vzor Švajčiarska ARÉNA alebo na vzor Rakúska Burgeranvald – občiansky advokát  v ktorej budú občania hovoriť a politici počúvať a takto vznikne spätná väzba medzi politikmi a občanmi čo u nás chýba a preto je veľká korupcia na polícii, prokuratúre, súdnictve a v celej štátnej správe, lebo sa nič nedostane na verejnosť. I napriek jej prísľubu sa ani jeden môj vstup nedostal do vysielania aj keď úprimne povedané v reportáži o proteste tam chýbal takýto občiansky názor.

          Pozri komentár na http://www.koloseo.info

     Aj keď na prvý pohľad som trochu odbočil od hlavnej témy, predsa sa to dotýka témy: Aký by mal byť prezident SR. V každom prípade by nemal ignorovať protesty i keď malej skupiny občanov, ale mal ich prijať a vypočuť si ich názor a nenechať to vyvrieť až do týchto rozmerov. Prečo tak nespravil, lebo je podozrenie, že „akcia“ bola organizovaná s  jeho tichým súhlasom. Prečo? To sa dozvieme v nasledujúcich dňoch a bude to aj téma budúceho blogu v ktorom začnem uverejňovať tzv. „Desatoro prezidenta“. Tu je prvá časť:

Desatoro pre prezidenta

1.

Prezident by mal byť  v prvom rade prezidentom všetkých občanov  v tom je princip demokracie

My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre poslancov,  oni majú svojho predsedu parlamentu. My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre ministrov, oni majú svojho predsedu vlády. My, radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre iných samozvaných zástupcov miestnych samospráv a rozbujnelého štátneho aparátu, oni majú svojích politických vodcov. My radoví občania potrebujeme mať prezidenta pre nás, drvivú väčšinu čestných a statočných ľudí, ktorá nemá nikoho, kto by ju obhajoval pred samozvancami, lebo tamtí hore sa starajú len o seba a svoje klany. Spravodlivosť skloňujú len vtedy ak to potrebujú ich rodiny, my ostatní sme pre nich len prázdne čísla, ktoré potrebujú pred voľbami, aby si vyžiadali náš súhlas na naše ponižovanie, zbedačovanie. To hovoria skúsenosti ubiehajúcich rokov a pribúdajúce vrásky na naších tvárach. Preto si myslíme, my drvivá väčšina, že prezident by mal byť  v prvom rade zo srdca  prezidentom všetkých občanov bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. V tom je princip demokracie. 

 

 

Odvážny sa bude brániť, zbabelec sa schová a bude čušať. Plné znenie odvolania vo veci zamietnutej žaloby proti Národnej rade Slovenskej republiky.

26.05.2018

V zmysle práv zaručených ústavou „Čl. 26 (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným viac »

Z čoho vznikol kapitalizmus

17.12.2017

"Trh" je modlou dnešného náboženstva. Je to vraj priestor slobody a rovnosti. Ponuka a dopyt sa tu vyrovnávajú z nejakých čarovných dôvodov a vždy dosahujú bez ohľadu na subjektívne podmienky viac »

Drahí priatelia, tu je môj komentár k prejavu prezidenta SR Andreja Kisku.

14.01.2017

Najskôr mi drahí priatelia, ktorí budete mojimi priateľmi aj v tomto roku, dovoľte, zaželať Vám v Novom roku 2017 veľa šťastia, zdravia, optimizmu a nádeje, že sa Vám splnia všetky Vaše viac »

kórea, tapah, tajfún, strom zrútený, dážď

Tajfún spôsobil v Južnej Kórei materiálne škody, zranených je 30 ľudí

23.09.2019 10:33

Tajfún Tapah ešte predtým zasiahol časť južných ostrovov Japonska. Silné dažde spôsobili záplavy a niekoľko zranení.

U.S. Steel Košice

Košická župa ponúkla za U. S. Steel 1 euro

23.09.2019 10:29, aktualizované: 10:49

Uchrániť zamestnanosť v košickom U. S. Steele chce Košický samosprávny kraj odkúpením tejto hutníckej fabriky.

Emisie

Veľké firmy sa predháňajú pri sľuboch znížiť emisie

23.09.2019 10:29

Takmer 90 veľkých svetových firiem sľúbilo obmedziť emisie v rámci kampane, ktorej cieľom je prinútiť nadnárodné podniky k ekologickejšiemu správaniu.

Kambodža / zrútenie budovy /

V Keni sa zrútila škola, najmenej sedem detí prišlo o život

23.09.2019 09:52

Ďalších desať detí ostalo uväznených v troskách budovy.

koloseo

Patríme medzi aktívnych občanov, ktorí sa zaujímajú o veci verejné a majú za cieľ presadiť ZMENU spoločenského zriadenia na priamu demokraciu na vzor Švajčiarska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 115289x
Priemerná čítanosť článkov: 2812x

Autor blogu