Založ si blog

Aký by mal byť prezident SR (2)

     Tak ako kauza „Gorila“ poslúžila k vyvolaniu predčasných parlamentných volieb v ktorých víťazom bol SMER, okolnosti nasvedčujú, že súčasné protesty pred prezidentským palácom v akcii „berieme si späť svoju krajinu“ opäť majú poslúžiť k vyvolaniu predčasných prezidentských volieb v ktorých víťazom by mal byť opäť kandidát za SMER.

     Aký by mal byť teda v prvom rade prezident SR, kedže je volený ľudom a nie parlamentom. To už asi všetci vieme, že by mal byť nezávislý od politickej moci, teda nestranický. Dnes už nie je tajomstvom, že kauza „Gorila“ bola vypustená príslušníkmi SIS prostredníctvom zverejnenia tajných nahrávok z inkriminovaného bytu v ktorom sa schádzali politici so žralokmi finančných korporácii. Nie je teda vylúčené, vzhľadom na protagonistov tzv. občianskej iniciatívy „berieme si späť svoju krajinu“, že časom sa vyplavia skutočnosti o organizátoroch tohoto tzv. občianskeho protestu. Najskôr k tým idníciam a potom budem pokračovať v predstavách aký by mal byť prezident SR.

     Chcem čitateľa upovedomiť, že nepatrím medzi tých, ktorý chcú na seba upozorniť, ale určite sa nehanbím za to, že od 89-tého bojujem za „slobodu prejavu“, ktorá je tak potrebná aby bola spätná väzba medzi občanmi a politikmi. Už v roku 1992 som založil hnutie HSP – Hnutie za slobodu prejavu s cieľom aby sa pod kontrolou televíznych kamier sledoval prevod majetku z predtým spoločného vlastníctva do súkromných rúk. Doposiaľ mám na internete uschované volebné klipy z tohoto obdobia, linku uvádzame len pre overenie mojich slov, že neklamem.

http://www.youtube.com/watch?v=XDrahByseZM

     Prvou mojou osobnou indíciou, že sa tu chystá ďalší podvrh na občanoch je skutočnosť, že každý rok sa snažím na 17.novembra vystúpiť na verejnosti a apelovať na nutnosť zavedenia občianskej televíznej relácie na vzor švajčiarskej ARENY  vo verejnoprávnej televízie. Len pre pravdivosť uvádzam linku z môjho vystúpenia 17.novembra 2012.  

http://www.youtube.com/watch?v=4Zoq0aczY0I&feature=c4-overview&list=UUScWFbgIHaFUXWiX53RAMnw

     K tejto indícii je nutné povedať, že aj tento rok 17.novembra 2013 som sa opäť snažil vystúpiť na verejnosti a tiež na námestí Slobody, ale organizátori už nebolí takí milí ako v predchádzajúcich rokoch, zdráhali sa, ale napokon mi dali priestor ako poslednému a dovolím si povedať, že som pozdvihol náladu protestujúcich mojím sloganom „reštartujme spoločnosť, systém zlyhal“. No na moje prekvapenia na stránkach slobodného občana som bol vystrihnutý, vraj omylom už vyšla páska v kamere. OK.

     Druhou indíciou je skutočnosť, že na druhý deň 18. novembra 2013 som mal dlhý prejav o dôvodoch potreby verejnej diskusie vo verejnoprávnych médiach a predložil som dôkazy o porušovaní ľudských práv na Slovensku aj samotnou Národnou radou s ktorou vediem súdny spor, nakoľko prijímajú zákony v rozpore s Dohovorm o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Linka:

http://www.koloseo.info/wmv_koloseo/wmv_sud_27_09_11.htm

     Zhruba po 10-tich minutách keď moje vystúpenie gradovalo, jeden z organizátorov protestu pošepkal jednej dievčine niečo do ucha a tá zase niečo pošepkala kameramanovi Igorovi Jurečkovi, ktorý vystúpenie prenášal online na internet a ten okamžite prestal natáčať a nahrávka sa neuložila na internete. Sice po mojom dotaze prečo, sa mi ospravedlnil, vraj ju zabudol uložiť, no pre mňa to signalizovalo, že ako nezávislý občan som pre nich nežiadúci.

    Tretia indícia bola ďalšia moja účasť na proteste 22.11. pred  právnickou Fakultou UK na Šafárikovom námesti, práve tam kde došlo k násilnostiam zo strany polície. Redaktorka z tv JOJ pani Štrbáková – Urbanovičová mi dala priestor pred kamerou a ja som v dvoch vstupoch veľmi pohotovo a stručne zareagoval a vysvetlil, že protest je práve preto, lebo ľuďom chýba vo verejnoprávnej televízie občianska relácia na vzor Švajčiarska ARÉNA alebo na vzor Rakúska Burgeranvald – občiansky advokát  v ktorej budú občania hovoriť a politici počúvať a takto vznikne spätná väzba medzi politikmi a občanmi čo u nás chýba a preto je veľká korupcia na polícii, prokuratúre, súdnictve a v celej štátnej správe, lebo sa nič nedostane na verejnosť. I napriek jej prísľubu sa ani jeden môj vstup nedostal do vysielania aj keď úprimne povedané v reportáži o proteste tam chýbal takýto občiansky názor.

          Pozri komentár na http://www.koloseo.info

     Aj keď na prvý pohľad som trochu odbočil od hlavnej témy, predsa sa to dotýka témy: Aký by mal byť prezident SR. V každom prípade by nemal ignorovať protesty i keď malej skupiny občanov, ale mal ich prijať a vypočuť si ich názor a nenechať to vyvrieť až do týchto rozmerov. Prečo tak nespravil, lebo je podozrenie, že „akcia“ bola organizovaná s  jeho tichým súhlasom. Prečo? To sa dozvieme v nasledujúcich dňoch a bude to aj téma budúceho blogu v ktorom začnem uverejňovať tzv. „Desatoro prezidenta“. Tu je prvá časť:

Desatoro pre prezidenta

1.

Prezident by mal byť  v prvom rade prezidentom všetkých občanov  v tom je princip demokracie

My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre poslancov,  oni majú svojho predsedu parlamentu. My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre ministrov, oni majú svojho predsedu vlády. My, radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre iných samozvaných zástupcov miestnych samospráv a rozbujnelého štátneho aparátu, oni majú svojích politických vodcov. My radoví občania potrebujeme mať prezidenta pre nás, drvivú väčšinu čestných a statočných ľudí, ktorá nemá nikoho, kto by ju obhajoval pred samozvancami, lebo tamtí hore sa starajú len o seba a svoje klany. Spravodlivosť skloňujú len vtedy ak to potrebujú ich rodiny, my ostatní sme pre nich len prázdne čísla, ktoré potrebujú pred voľbami, aby si vyžiadali náš súhlas na naše ponižovanie, zbedačovanie. To hovoria skúsenosti ubiehajúcich rokov a pribúdajúce vrásky na naších tvárach. Preto si myslíme, my drvivá väčšina, že prezident by mal byť  v prvom rade zo srdca  prezidentom všetkých občanov bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. V tom je princip demokracie. 

 

 

Prísaha vlastencov Slovenska bez ohľadu na politickú orientáciu

26.04.2021

My občania Slovenskej republiky združení v Slovenskej občianskej domobrane prisaháme, že budeme brániť našu slobodu, rovnosť a bratstvo so všetkými praslovanskými národmi a usilovať sa o MIER v celosvetovom spojenectve čestných a statočných, charakterných a morálnych občanov suverénnych a národných krajín a spoločne porazíme novodobí fašizmus vstávajúci z hrobu [...]

Už je to vonku, COVID 19 je podvod! ! ! Súdy v troch štátoch spochybnili jeho existenciu! ! ! V Česku je revolúcia! !

03.04.2021

Nie je žiadnym tajomstvom, že už tri štáty Portugalsko, Dánsko a Fínsko súdnymi príkazmi zrušili nosenie rúšok a nariadili vládam aby veci dôkladnejšie prešetrili. Je tomu viac ako rok, čo zažívame strach s koronavírusu, ale všetko netrvá večne. Je pandémia skutočnosťou, alebo len fikciou aby mohli celosvetovo organizované skupiny zarobiť milióny? Pravda sa [...]

Konšpiračné oddelenie v DOMOBRANE, útopia alebo realita?

31.03.2021

O konšpiráciách a dekonšpiráciách bolo napísaných veľa článkov a kníh ako aj prieskumov, tak napríklad až 54 % Slovákov si myslí, že protesty Za slušné Slovensko, ktoré boli zorganizované po smrti Jána Kuciaka, boli zorganizované zahraničnými mocnosťami a organizátori boli za to platení. Až 40% respondentov zo Slovenska podľa prieskumu GLOBSEC verí tomu, že [...]

S-400, letecká základňa Džankoj, Krym, vojna na Ukrajine,

Smrtiaca salva z ukrajinských nebies: Nezastaviteľné strely ATACMS rozkladajú ruské štíty ako nikdy predtým

13.06.2024 14:23

Za posledné týždne spustili Ukrajinci strelami ATACMS devastačnú smršť už niekoľkokrát.

Horská záchranná služba, Tatry

V Malom Dunaji sa topili šiesti ľudia, zasahoval aj vrtuľník

13.06.2024 13:47, aktualizované: 14:16

Na toku sa prevrátilo malé plavidlo. Jedna osoba sa ľahko zranila, ostatní sú v poriadku.

znásilnenie, žena, násilie, strach, agresia

Na ubytovni znásilnil 23-ročnú ženu. Muž sa priznal, hrozí mu 10 rokov za mrežami

13.06.2024 13:37

Policajti muža po čine vypátrali a zadržali.

Mark Rutte

Mark Rutte bude pravdepodobne novým šéfom NATO, uviedol fínsky prezident Stubb

13.06.2024 13:28

Okrem Rutteho je kandidátom aj bulharský prezident Klaus Iohannis.

koloseo

Patríme medzi aktívnych občanov, ktorí sa zaujímajú o veci verejné a majú za cieľ presadiť ZMENU spoločenského zriadenia na priamu demokraciu na vzor Švajčiarska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 199623x
Priemerná čítanosť článkov: 4159x

Autor blogu