Založ si blog

Aký by mal byť prezident SR (4)

     Zúčastnil som sa niekoľkých protestov pred prezidentským palácom a čudujem sa, prečo prezident pán Gašparovič nenabral normálnu občiansku odvahu a nezačal dialóg s občanmi, ktorí ho volili.    

     Aj tu sa názory rozchádzajú, jedni hovoria, že skupina občanov, ktorá sa tam zišla nepredstavuje v percentách žiadnu legitímnu silu, druhí hovoria, že i taká malá skupina občanov dožadujúca sa dialógu, má legitímne právo viesť dialóg. Občania vyslovujú svoju nespokojnosť s médiami, ktoré sú v súkromných rukách a ktoré nedajú priestor na občianske dialógy. Nuž, čo v kapitalizme je to tak, čo je súkromné to je súkromné. Ale pozor, protestujúci sa dožadujú vstupu do verejnoprávnej televízie, to je už niečo iné. Verejnoprávna televízia by mala umožniť aspoň riadne zaregistrovaným občianskym združeniam aby mohli povedať svoj názor ostatným spoluobčanom prostredníctvom takéhoto masovo oznamovacieho prostriedku.    

     Pokrok sa nedá zastaviť, je len otázkou času, kedy ukáže svoju odvrátenú tvár.  Aj čarodejnice prestali upaľovať vďaka pokroku! Tu by si mal prezident, volený ľudom, uvedomiť, že štát je tvorený z ľudu, teda základnou bunkou spoločnosti je človek, potom rodina a tieto tvoria spoločnosť, čiže štát, to predsa vie už aj malé decko. Prečo potom nefunguje spätná väzba medzi občanmi riadiaci štát, teda našimi zástupcami a občanmi vykonávajúci prácu pre spoločnosť. Tu niekde zlyhal systém. Myslím si, že už na začiatku sa tento zle naštartoval a sloboda prejavu bola zákerne umlčaná.    

     Preto sa občania nemôžu dozvedieť pravdu, lebo média mlčia, tie súkromné nech mlčia, ale verejnoprávne by mlčať nemali. Možno si niekto povie, že veď keď nikto nežiada o takýto formát, tak ani nemôže vzniknúť. Ponúkam linku, že takýto formát sa tu žiada minimálne od roku 2007. Pozri otvorený list a čítaj až do konca.

http://www.koloseo.info/otvorenylist/tv1

     Média mlčia, lebo keby sa začalo rozprávať o právnom štáte, tak by to „nem“ dopadlo dobre. Len jeden prípad za všetkých. Odpis úvodu z listu zaslanom generálnemu prokurátorovi: „Po prijatí zákona o dobrovoľných dražbách od roku 2003 sa odštartoval nový druh podnikania s nehnuteľnosťami a v mnohých prípadoch s katastrofálnym následkom straty strechy nad hlavou a prepadom do bezdomovstva viacerých slovenských rodín. Novelizácia tohoto zákona  v otázkach lepšej ochrany pôvodného vlastníka potvrdila, že sa na začiatkoch konali nekalosti pri prechode vlastníckych práv a vznikali „skupinky“ ľudí, ktoré verejnosť  označila ako „dražobné mafie“. Tieto vedeli veľmi šikovne a rafinovane previesť vlastníctvo aj bez prítomnosti pôvodného vlastníka, čo je v rozpore s Európskym Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Krivdy, ktoré sa stali sa len ťažko naprávajú, vznikla nová sociálna skupina bezdomovcov a čo najviac bolí u srdiečka rozvrátilo sa veľa rodín, veľa manželstiev sa rozpadlo a veľa detí ostalo nešťastných a to je dôvod pre ktorý sa na Vás obraciam.

http://www.koloseo.info/otvorenylist/gp1/default.pdf

 

Desatoro pre prezidenta

3.

 

Prezident by mal byť nezávislý, v tom je princip rovnosti

 

Poslúchať stranícke príkazy, to je to isté ako poslúchať jedného vodcu. V krajine kde vládnu mafie, podsvetie, nekontrolovateľná moc a korpucia, kde sú takéto prepojenia s politickými stranami a hnutiami, sa poslúchanie straníckych príkazov rovná poslúchanie bossov mafii. Každá mafia che mať prezidenta na svojej strane, aby mohla ľahšie ovládať trh, peniaze, bohatstvo, moc a vládnuť nad životom a smrťou radových občanov. Všetci chcú prezidenta pokoriť, podmaniť si ho aby im slúžil k zastieraniu dobyvačných zámerov, aby udeloval milosti vrahom, podvodníkom a tyranom tajných spolkov, ktorí stíňajú hlavy tím, ktorí  prišli na ich špinavý trik a na druhej strane aby zamietal udelenie milosti obetiam nástražných ekonomických systémov, aby zamietal udelenie milosti čestným a statočným ľuďom, na ktorých tajné spolky vykonštruovali podvody a väzenie len preto, že sa odvážli hovoriť pravdu. Preto by mal byť prezident nadstranícky, vytrhnutý z davu ulice, ktorého vyskúšal čas neľudského boja proti mafii, ktorý rozpoznal, že dnešná ideológia mafiánov je práve v hlásaní pre nich prázdnych hesiel „ľudskosť, nezávisloť, spravodlivosť, sloboda“. Preto by sa mal prezident riadiť výlučne desatorom božích prikázaní a prisahať pred Bohom vernosť svojmu ľudu. Preto by mal byť prezident nezávislý a mal by mať právo veta.

Posledný list šéfredaktorovi Hlavných správ Robertovi Sopkovi

30.04.2020

Môj posledný blog – šéfredaktor hlavných správ ma vyzval aby som vymazal vyše 10 blogov, lebo si to dotknuté osoby neprajú – inak budem do 24 hodin zablokovaný – odpoveď Vážený čitateľ, neberte tento blog ako pranie špinavého prádla v rodine Molnárovcov, ale ako informáciu ako sa rafinovaným spôsobom prevádza prenasledovania Tajným dohľadom nad občanmi. Ďakujem [...]

Odkaz od Slováka žijúceho v Amerike Petra Stefana

22.03.2020

Vážený čitateľ, bol som splnomocnený k uverejneniu tohoto originálneho textu z listu Petra Stefana, ktorý nemá zriadený blog na Pravde, ale rád by, aby sa o jeho úvahe dozvedelo čo najviac Slovákov. Ja osobne nezodpovedám za obsah ale sa s ním stotožňujem. Je to aj historický odkaz pre našu novú vládu, ktorej foto som použil z Facebooku. [...]

O čom budú voľby z pohľadu avantgardy? Kiska na slobode a Mečiar vo väzení, alebo Mečiar na slobode a Kiska vo väzení! Opäť volíme menšie ZLO, tip pre nerozhodných.

28.02.2020

Posledným vzorovým príkladom boli prezidentské voľby kedy sme volili menšie zlo medzi Mečiarom a Gašparovičom. Volili sme menšie zlo Gašparoviča. Tieto emócie sa preniesli aj do terajších sobotných volieb do Národnej rady Slovenskej republiky. Dlhodobé emócie ukazujú, že voliči sa delia nielen podľa sociálnych skupín a k ním prislúchajúcich politických strán a [...]

Bielorusko, voľby

Cichanovská sa pred Lukašenkom ukryla v Litve

11.08.2020 09:00

Kandidátka bieloruskej opozície na post prezidenta Svjatlana Cichanovská je v bezpečí v Litve. Panovali obavy o jej osud.

česko požiar bohumín

Obvinený za smrť 11 ľudí v paneláku chcel spáchať samovraždu

11.08.2020 08:48

Muž obvinený v Česku z vrážd, že podľa polície založil požiar v byte v meste Bohumín, chcel podľa štátneho zástupcu spáchať samovraždu.

korčok

USA zatlieskali Slovensku za vyhostenie ruských diplomatov

11.08.2020 08:29

"USA tlieskajú krokom Slovenska na ochranu pred hrozbami, ktoré predstavujú zahraniční škodliví aktéri pre jeho nezávislosť," uviedla hovorkyňa Ortagusová.

Chicago, nepokoje, polícia

V Chicagu rabovali davy, starostka hovorí o útoku na mesto

11.08.2020 07:25

Stovky ľudí v chicagskej obchodnej štvrti Magnificent Mile a ďalších častiach mesta v noci na utorok zaútočili na obchody.

koloseo

Patríme medzi aktívnych občanov, ktorí sa zaujímajú o veci verejné a majú za cieľ presadiť ZMENU spoločenského zriadenia na priamu demokraciu na vzor Švajčiarska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 137087x
Priemerná čítanosť článkov: 3116x

Autor blogu